Alternatywa dla aparatu ortodontycznego

Niewiele osób posiada od dzieciństwa doskonale proste zęby. Dla większości z nas aparat ortodontyczny to jedyna szansa na idealny uśmiech. Krzywe zęby, nieprawidłowy zgryz są coraz rzadziej spotykane. Aparaty ortodontyczne już od lat są bardzo powszechne. Proste, białe zęby nie są już domeną ludzi sławnych czy gwiazd. Współcześnie większość osób może pozwolić sobie na leczenie ortodontyczne. Koszty aparatu na zęby stały się przystępne dla wielu ludzi. Czy istnieją jakieś alternatywy dla aparatu ortodontycznego? W dzisiejszych czasach, wygląd ma bardzo istotne znaczenie. Przywiązujemy do niego ogromną wagę. Czy można sprawić, aby nasze zęby stały się proste bez noszenia widocznego aparatu przez co najmniej dwa lata? Od pewnego czasu w Polsce istnieje możliwość leczenia wad zgryzu za pomocą przezroczystych nakładek. Zanim jednak zdecydujemy się na tę metodę, nasze zęby powinien obejrzeć ortodonta oraz dentysta. Gdynia posiada szeroką bazę, jeśli chodzi o gabinety stomatologiczne oraz ortodontyczne. Bez problemu znajdziemy również taki, w którym metoda niewidocznych nakładek jest dostępna. Innowacyjny pomysł na korygowanie wad zgryzu jest szczególnie lubiany przez osoby dorosłe. Nakładka jest zupełnie niewidoczna, nie przeszkadza w żaden sposób w spożywaniu posiłków. Wadą metody jest fakt, że nie może być ona stosowana u każdego. W wyborze pomoże nam doświadczony dentysta oraz ortodonta. W nadmorskim mieście znajdziemy wielu specjalistów w dziedzinie nowoczesnych metod leczenia wad zgryzu.

Alternatywa dla aparatu ortodontycznego wymaga wykonania dokładnych pomiarów. Leczenie zakłada noszenie kilkunastu do kilkudziesięciu nakładek. Z czasem zgryz zmienia swój kształt, dlatego trzeba wykonywać nowe szyny, które będą ustawiały nasze zęby. Proces terapeutyczny niewątpliwie wymaga od pacjenta dużego zaangażowania. Konieczne jest regularne zgłaszanie się na wizyty. Jednak efekt z pewnością zrekompensuje wszelkie poświęcenia. Metoda przezroczystych nakładek niewątpliwie jest bardziej kosztowana niż standardowy aparat. Efekt leczenia jest zbliżony. Jeśli jednak klasyczny aparat stanowiłby dla nas duży dyskomfort, warto zastanowić się nad leczeniem właśnie za pomocą nakładek. Prawdopodobnie za jakiś czas metoda ta zyska na popularności i aparaty ortodontyczne znikną z naszych zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>