O salonach kosmetycznych w internecie

Wybór dobrego salonu kosmetycznego, z którego wyjdziemy zadowolone i do którego będziemy pragnęły wrócić może być nie lada wyzwaniem. Pierwszą myślą, jaka przychodzi nam do głowy jest sprawdzenie w sieci opinii na temat interesującego nas gabinetu lub szukanie na oślep, wpisując przykładowo frazę „kosmetyczka Kraków”. Czy można ufać informacjom zdobytym w taki sposób? Czytaj dalej i przekonaj się

Lepszy blog czy forum?

Zadając pytania takie, jak wymienione wyżej mamy sporą szansę na otrzymanie wyników z rozmaitych forów internetowych poświęconych kobiecej urodzie i zdrowiu. Niestety, korzystanie z nich przy wyborze usługi i konkretnego salonu kosmetycznego to nie jest najlepszy pomysł. Po pierwsze, wiele postów jest zwyczajnie starych i jeśli nie zwrócimy uwagi na datę publikacji to może się okazać że dany salon kosmetyczny nie istnieje lub że nie pracuje już w nim polecana kosmetyczka z Krakowa. Co więcej, fora internetowe służą także celom mniej i bardziej udanego szeptanego marketingu: z tego powodu ciężko uznać, które posty przybliżają rzeczywistą jakość usług oferowanych przez dany gabinet.

Jeśli koniecznie chcemy poznać opinie na temat konkretnego salonu czy gabinetu – czytajmy blogi kosmetyczne. Jest spora szansa, że na poczytnych blogach opiniotwórczych znajdzie się rzetelna i wyczerpująca recenzja. Dodatkowo, jeśli post jest sponsorowany to uczciwa autorka najczęściej nas o tym poinformuje, ułatwiając wyrobienie sobie własnego zdania.

Wizytówka w sieci

Szukajmy salonów, które mają swoje witryny internetowe. Profesjonalizm w dotarciu do potencjalnych klientów najczęściej współgra z profesjonalizmem wobec osób odwiedzających salon. Jeśli gabinet posiada swój aktualizowany fan page na portalu społecznościowym, to jeszcze lepiej: śledząc go dowiemy się o aktualnych promocjach, używanych kosmetykach i treściach „mniej oficjalnych”, które z różnych przyczyn nie mogą znaleźć się na oficjalnej stronie, a które służą budowaniu więzi pomiędzy salonem, a klientkami.

Przeglądając cenniki zabiegów weźmy pod uwagę lokalizację danego salonu – bardzo często za wygórowane ceny odpowiada atrakcyjna lokalizacja, co nie znaczy, że sam zabieg jest wykonywany lepiej niż w innym, położonym dalej od centrum gabinecie. O tym czy z najprostszego zabiegu wyjdziemy zadowolone decyduje jednak przede wszystkim osobowość i umiejętności pracowników. I to o nich powinniśmy przede wszystkim pytać, szukając „tego jedynego” miejsca, któremu powierzymy naszą urodę i samopoczucie.

One thought on “O salonach kosmetycznych w internecie

  1. Czasami, żeby znaleźć naprawdę dobrą kosmetyczkę trzeba się dużo naszukać, ale jak już się kogoś zaufanego znajdzie, to ma się kosmetyczkę na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>