Profilaktyka jamy ustnej kluczem do zdrowych zębów

Dobra profilaktyka jamy ustnej jest najskuteczniejszą metodą na tanią i bardzo dobrą stomatologię. Aby zachować zdrowe zęby i całą jamę ustną w bardzo dobrym stanie nie trzeba wcale poddawać się zabiegom wybielania zębów czy innym profesjonalnym zabiegom ortodontycznym, protetycznym i stomatologicznym. To właśnie zwykła profilaktyka stanowi klucz do sukcesu.

Największym zagrożeniem dla naszych zębów jest niewątpliwie próchnica i paradontoza, czyli bardzo często niewidoczny, ukrywający się pomiędzy zębami lub w kieszonkach dziąsłowych kamień nazębny. Teoretycznie jest on nieszkodliwy na krótki okres, jednak w dłuższym okresie może prowadzić nawet do przewlekłego stanu zapalnego dziąseł. Początkowo trudno jest zorientować się o tej dolegliwości, dlatego jest to tak nieprzyjemna choroba. Aby uniknąć zarówno paradontozy, jak i próchnicy, wystarczy minimum dwukrotnie w ciągu dnia dokładnie wyszorować zęby, wypłukać jamę ustną dobrym płynem przeznaczonym specjalnie do tej czynności – te dwie czynności są zazwyczaj wykonywane przez większość Polaków i bardzo prawidłowo, ale jest jeszcze trzecia bardzo ważna czynność, o której zazwyczaj zapominamy ,a jest to czyszczenie zębów nicią dentystyczną. Są takie miejsca, szczególnie właśnie pomiędzy zębami, gdzie gromadzi się kamień nazębny, który nie jest wychwytywany przez zwykłe czyszczenie szczoteczką do zębów i właśnie w takich miejscach idealnie sprawdza się nić dentystyczna, wystarczy raz na kilka dni lub od razu po posiłku, jeśli czujemy, że coś pozostało pomiędzy zębami, wyczyścić jamę ustną i po kłopocie.

Również do profilaktyki zaliczamy kontrole u dentysty, wiele osób jeśli ich nic nie boli, to po prostu nie chodzą do dentysty, a czasami zwykła kontrola może uratować nasz ząb, im szybciej wykryta zostanie choroba czy lekka zmiana w jamie ustnej, tym większa szansa na jego całkowite i szybkie wyleczenie, a to zagwarantuje nam dentysta. Lublin jest sporym miastem, w którym znajdziemy wiele gabinetów stomatologicznych
[szczegóły: 'dentysta Lublin'], duży wybór również oznacza niższe ceny, więcej dostępnych terminów i możliwość wybrania osoby, która ma dobre podejście do dzieci, jeśli chcemy naszą pociechę zaprowadzić właśnie do dentysty. Lubelskie gabinety stomatologiczne w większości cieszą się bardzo dobrymi opiniami, więc wybór odpowiedniego dentysty nie powinien stanowić problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>